Вибір гідронасоса – справа не легка та дуже відповідальна. Лише справжній професіонал зможе підібрати модель, яка найкраще відповідатиме вимогам та матиме доступну ціну. Тому при бажанні зробити вдалу покупку варто звертатися у спеціалізований магазин.

Гідравлічні насоси (помпи) можна порівняти із серцем людини, адже саме вони відповідають за рух рідкого середовища по замкнутому контуру системи. Окрім цього, агрегат створює необхідний тиск та підтримує його на потрібному рівні. На українському ринку доступно безліч моделей та модифікацій пристрою, лише тут hydromarket.com.ua/g10892720-gidravlicheskie-nasosy представлено більше тисячі позицій.

Гідронасоси бувають:

  • пластинчатими – це об’ємні пристрої з шиберами (пластинами) в якості робочих елементів, які є універсальними та використовуються у різній спецтехніці;
  • шестерними – це агрегати, в основі яких лежать дві шестірні, зачеплені між собою по зовнішньому чи внутрішньому контуру; найбільш доступна по ціні модифікація;
  • аксіальні поршневі чи плунжерні – гідромашини із аксіальним розміщенням витискувачів, які застосовуються в системах з дуже високим тиском;
  • радіальні плунжерні та поршневі – тихохідні помпи з радіальним розміщенням робочих елементів, які працюють в системах з тиском понад 40 МПа та числом обертів 1500-2000 в хвилину.

Працює агрегат наступним чином: по вхідній магістралі в зону всмоктування подається рідина, яка переміщується в робочій камері. Камера змінює свій об’єм – то зменшується, то збільшується, впливаючи на тиск в системі. Рідина перетікає в зону виходу та покидає агрегат через зливний канал.

Головні технічні характеристики пристрою

При виборі конкретної моделі гідравлічної помпи звертають увагу не лише на її та будову, а й на її можливості, функціонал, котрий визначається технічними характеристиками. Головними з них є:

  • найбільше значення тиску, при якому агрегат може працювати протягом тривалого часу;
  • робочий об’єм – кількість рідини, яку насос витісняє за один цикл; зазвичай продуктивність гідромашини нижча від величини робочого об’єму за рахунок витоків;
  • гранична частота обертання;
  • наявність реверсної функції;
  • вага пристрою;
  • розміри.

Поруч з параметрами, має значення стан насосу та його виробник, що визначає вартість гідромашини. Виріб може бути новим та бувшим у вжитку, перший варіант обходиться дорожче, проте має безліч переваг. Виробник пристроїв може бути українським чи зарубіжним, брендом чи менш відомою фірмою. Вітчизняна та продукція не дуже відомих виробників коштує дешевше.

При виборі гідронасосу обов’язково враховують сферу застосування, особливості несучого транспорту, тип обладнання, з яким працюватиме пристрій, умови експлуатації, властивості робочої рідини тощо. Аби не прогадати варто звернутися по допомогу до спеціалістів, котрі заощадять ваші кошти, зусилля та час.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram