этот материал доступен на русском

Київ, Івано-Франківськ і Львів мають найвищий рівень розвитку електронної демократії – дослідження

17:43, 01 жовтня 2019
Вікно
305 0

Киев, Ивано-Франковск и Львов имеют самый высокий уровень развития электронной демократии – исследование, фото № 1
Киев, Ивано-Франковск и Львов имеют самый высокий уровень развития электронной демократии – исследование, фото № 2
Киев, Ивано-Франковск и Львов имеют самый высокий уровень развития электронной демократии – исследование, фото № 3
Киев, Ивано-Франковск и Львов имеют самый высокий уровень развития электронной демократии – исследование, фото № 4
Киев, Ивано-Франковск и Львов имеют самый высокий уровень развития электронной демократии – исследование, фото № 5

Київ, Івано-Франківськ і Львів опинилися в трійці лідерів рейтингу за рівнем розвитку електронної демократії в місті серед обласних центрів України.

Відповідні результати дослідження індексу міської е-демократії представила експерт Центру Розвитку Інновацій Анна Ємельянова в рамках експертного форуму, присвяченого питанням розвитку електронної демократії в країні.

Зокрема, у даному дослідженні взяли участь 22 обласних центри, а також Маріуполь та Сєвєродонецьк та шість додаткових міст - Буча, Ірпінь, Кам'янське, Краматорськ, Слов'янськ та Павлоград.

«Зайняти лідируючі позиції Києву суттєво допомогла наявність е-консультацій, якісне становище по громадському бюджету та активне залучення місцевих жителів. Івано-Франківську допоміг високий рівень результативності інструментів е-демократії, кількість залучених активних користувачів. В цілому, всім містам є куди рости, цей індекс показує містам напрямок розвитку», - прокоментувала результати дослідження Ємельянова.

Згідно із представленими результатами дослідження, середній рівень розвитку е-демократії мають Маріуполь, Вінниця, Луцьк, Тернопіль, Хмельницький, Дніпро і Харків, тоді як аутсайдерами в рейтингу виявилися Херсон, Миколаїв, Полтава, Черкаси, Харків, Чернігів та Рівне.

Згідно з дослідженням, близько 58% міст мають високі показники за наявністю фінансування, а також затверджені стратегії і програми цифровізації, інформатизації, е-демократії; 25% міст мають високі або середні показники якості нормативно-правового регулювання (в частині е-участі) електронних звернень, петицій, консультацій і громадського бюджету.

При цьому, Київ та Івано-Франківськ залучили найбільшу кількість користувачів електронної демократії серед інших міст; Полтава, Дніпро, Рівне та Ужгород зайняли лідируючі позиції за рівнем відкритості IT-рішень е-демократії, а Івано-Франківськ, Суми, Кам'янське, Хмельницький і Дніпро отримали найвищі бали на підставі реалізованих е-петицій, консультацій, звернень, а також реалізованих проектів громадського бюджету.

Всього Центром розвитку інновацій було проаналізовано більше 20 індикаторів, об'єднаних у 9 тематичних блоків: стратегічні програмні документи, нормативно-правові акти базових інструментів е-демократії, IT-рішення е-демократії, рівень активності користувачів, інклюзивність IT-рішень е-демократії, результативність користування інструментами е-демократії, а також результати проведеного опитування серед понад 3 тисяч жителів міст з метою оцінки інструментів е-демократії, які застосовує місцева влада в містах. Результати Індексу прозорості міст України Transparency International були використані в якості одного з індикаторів.

Як повідомляв УНІАН, у рамках форуму е-демократії народні депутати України заявили про активну підтримку ідеї розвитку народовладдя з допомогою інструментів електронної демократії як на національному рівні, так і на місцевому рівні, які, зокрема, передбачають розробку законопроекту про референдум та впровадження механізму електронного голосування.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter