Кредит — це фінансова послуга, яка має на увазі отримання грошових коштів у борг під певні (обумовлені договором) зобов'язання. Взяти грошову позику можна в банку, кредитної компанії, мікрофінансової організації та ін. Оформлення кредиту пов'язане з певними умовами, які позичальник зобов'язується неухильно виконувати.

Найважливішими властивостями кредиту є відсоткова ставка і термін, на який надаються грошові кошти. Відсоткова ставка визначає вартість кредиту, суму, яку необхідно сплатити за користування позиковими засобами. Розмір кредиту (доступна сума) у кожному окремому випадку визначається індивідуально, виходячи із запиту позичальника і ризиків щодо можливої несплати боргу.

Якщо дотримуватися всіх умов кредитування, то гроші, отримані в борг у банку або МФО, допомагають вирішити значні фінансові труднощі. Чи можна отримати такий кредит без відсотків?

Кредити в МФО без відсотків

В МФО можна взяти швидку позику (у середньому від 1000 до 15 000 гривень) на термін до 30 календарних днів. У таких організаціях дійсно можна взяти безкоштовний кредит під 0%, але найчастіше безвідсотковим залишається тільки перший займ. Такий кредит має скоріше рекламний характер, з метою привернути в МФО нових позичальників, продемонструвати комфорт і вигоду. Надалі кредитна ставка у МФО становитиме близько 1,6-1,9% на день.

У низці випадків, клієнти мікрофінансових організацій можуть розраховувати на кредит зі ставкою у 0,01% на день. Однак, при такому маленькому відсотку, сума кредитування рідко перевищує 6000 гривень. Що стосується постійних клієнтів МФО (такими вважаються ті, хто бере позику в одній і тій же компанії 2 і більше разів), для них вже не доступна ставка під 0%, проте відкриваються нові можливості — наприклад, збільшення кредитного ліміту, усілякі програми лояльності, акції та знижки, промокоди. Більшість позичальників звертаються в обрану ними компанію повторно, оскільки заради утримання клієнтів МФО надають дуже комфортні і привабливі умови.

Кредит у банку або в МФО? Вартість і переваги

Кредит у банку не буває безвідсотковим. Середня процентна ставка з кредитів в банках України становить 30-35%. У мікрофінансових організаціях річна ставка становить 400%. Виглядає дорожче? Ні. Адже в МФО не потрібно платити за цілий рік. Усі значення поділяються на 12, оскільки мікрокредит видається тільки на місяць, відповідно середня ставка по МФО — 33,3%. Водночас позики в мікрофінансових організаціях мають низку серйозних переваг перед банками, а саме:

  • Миттєвий розгляд заявки.
  • Спрощена процедура кредитування.
  • Висока ймовірність позитивного рішення.
  • Можливість отримати кредит без відсотків.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram