Захід був присвячений презентації Проекту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в особі Державного підприємства «Держінформаналітика» - «Державної автоматизованої інформаційної системи моніторингу, аналізу та контролю обігу товарів (робіт,послуг, документів)».

В презентації Проекту ДП «Держінформаналітика» та його публічних консультаціях, прийняли участь широке коло громадськості, експертного середовища та бізнесу.

Проведення низки «круглих столів» було заплановано Проектом для побудови діалогу між державою, громадськістю та бізнесом, з метою вироблення спільних шляхів вирішення існуючих проблем в сфері незаконного обігу товарів, послуг, робіт в Україні, ЄС та побудови виключно партнерської, довірливої та прозорої моделі взаємовідносин.

Презентуючи Проект, директор Державного підприємства «Держінформаналітика» Комар О.М. зазначив: «Ефективна реалізація державної політики детінізації економіки України, потребує значної digital трансформації процесів державного управління, в першу чергу «виробництва» державної статистичної та аналітичної інформації нового зразку. «Державна автоматизована інформаційна система моніторингу, аналізу та контролю обігу товарів (робіт, послуг, документів), дозволить за допомогою нанесеного на продукцію та документи спеціального кодування (маркування) формувати цифровий профіль одиниці товару/послуги та отримувати інформацію про її «життєвий цикл»,  здійснювати її аналіз до потреб державного управління та приймати продуктивні та швидкі управлінські рішення. Реалізація Україною зазначеного Проекту є одним з головних кроків держави, щодо її інтеграції до єдиного цифрового ринку з ЄС та виконання положень Угоди про Асоціацію з ЄС».

Громадськість, експертне коло та бізнес, позитивно оцінили презентований Проект ДП «Держінформаналітика» та в цілому напрямок руху держави в сторону  цифрового обліку та контролю.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram