Шановні члени Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Держкіно,

15 травня 2019 року колегія Шостого апеляційного адміністративного суду не задовольнила апеляційні скарги СБУ та Держкіно на рішення суду про зняття заборони із серіалу «Свати».

Проте наразі ми спостерігаємо навмисне затягування процесу поновлення прокатного посвідчення на серіал «Свати», що є цілком законним кроком, який мав би відбутися автоматично після рішення суду. З незрозумілих причин серіал було відправлено на додаткову експертизу. Парадокс цієї ситуації полягає в тому, що ми б не зверталися до вас, якби термін дії прокатного посвідчення на всі сезони, окрім 6-го, не закінчився. І ми маємо намір у будь-якому разі транслювати цей сезон.

Після неформальних переговорів з оточенням голови Держкіно Пилипа Іллєнка стало очевидно, що ця ситуація буде використовуватися ВО «Свобода» як платформа для входження у парламентську кампанію, аби продемонструвати таким чином начебто боротьбу за національну ідею.

Нам незрозуміло, чому об’єктом публічного побиття став український продукт, зроблений в Україні, в українській студії за українські гроші і який транслювався на двох українських загальнонаціональних каналах. Але нам очевидно, що наразі і продукт, і телеканал «1+1», і найголовніше – експертів – намагаються використати у якості політичного інструменту для передвиборчої маніпуляції з однією метою – пройти у парламент.

Група 1+1 медіа у жодному разі не хоче впливати на експертів і хід перевірки, хоча не підтримує цього популістичного кроку, але хоче звернути їхню увагу на те, що експертне рішення має бути об’єктивним, неупередженим, виваженим, базуватися на доказовій базі, а самі експерти не мають слідувати вказівкам борців з «вітряними млинами», які хочуть використати їхню експертизу та чесне ім’я, аби здобути собі сумнівні політичні бали.  

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram