Другий рік поспіль зусиллями УСПП тут проводяться зустрічі із литовськими бізнес- та експертними делегаціями, які консультують вітчизняних підприємців щодо виходу на ринки ЄС, а тим, які зацікавили своєю продукцією – пропонують конкретні проекти.

Семінар «Зміцнення партнерства із бізнесом для досягнення цілей сталого розвитку ООН», організований організацією «Openeurope» за підтримки МЗС Литви, зібрав в Херсоні представників ТПП Вільнюса, низки литовських компаній – «Трайдяніс», «Промо», представників облдержадміністрації, регіональних  органів влади,   експертну спільноту.

Було обговорено аграрний потенціал Херсонської області, перспективи експорту продукції, інноваційні біотехнології для охорони навколишнього середовища і для сільського господарства, можливості повторного використання води на Херсонщині тощо.

Литовські партнери зацікавлені у кооперації з вітчизняними науковцями та підприємцями та  пропонують фінансову інфраструктуру (кредити, венчурні фонди ЄС), аутсорсинг експортних продажів тощо.

«Власне, це і є наша мета – постійно розширювати економічні зв’язки українського бізнесу з європейськими партнерами, вчити користуватися грантами, бути конкурентними в міжнародних тендерах тощо», – підкреслив президент УСПП Анатолій Кінах.

Литовські підприємці дуже зацікавлені у співпраці із херсонськими підприємствами. Зокрема, керівник проектів ЗАО «Промо» Гинтарас Нашленас нагадав, що в один з попередніх візитів на Херсонщину представники литовської делегації зустрічалися з регіональними пасічниками і мали перемовини щодо придбання медових міксів – продукту з меду з використанням різних доданків - горіхів, сушених фруктів. Крафтова продукція фермерського господарства «Таврійський пасічник» є дуже привабливою для  литовського представника. «Ми готові все це заводити на європейський ринок і продавати», – сказав пан Гинтарас.

Підприємці  відзначили, що подібні семінари, попри їх консультаційну користь, допомагають також зав'язувати і поглиблювати економічні і культурні зв'язки Херсона з європейськими країнами, зокрема  Литвою. Відтак, «Openeurope», УСПП та литовські партнери готові регулярно проводити такі заходи.

Семінар має на меті також донести до українських підприємців законодавчі, сертифікаційні вимоги ЄС, не в останню чергу – що стосується екологічних вимог до  продукції. Литовці переконують: застосування біотехнологій, наприклад, в сільському господарстві,  збільшує врожайність, здешевлює виробництво та підвищує конкурентоспроможність товару на міжнародних ринках та  пропонують стратегії впровадження таких технологій.

Частина українських підприємців вже використовує їх. Так, в с. Веселе (Херсонська область) литовська делегація відвідала фермерське господарство «Павлівське», яке використовує мікроорганізми для переробки відходів, боротьби з шкідниками тощо.

Це відповідає як політиці ЄС, так і здоровому глузду – каже Римантас Будрис, директор Інституту менеджменту і аудиту навколишнього середовища (Литва). «Пробіотики, поліпробіотики і ензими, фітоферменти, комбіновані препарати – це все давно використовують  в ЄС, у тому числі  у Литві»,– зазначив він.

Всі ці теми додатково будуть опрацьовані із обласною адміністрацією і включені в порядок денний традиційного двостороннього економічного форуму, який щорічно організовує УСПП та Конфедерація промисловців Литви. Він проводиться на високому рівні – за участі представників урядів обох країн, і, як правило, президентів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram