этот материал доступен на русском

Є докази того, що митрополит Епіфаній тісно пов'язаний з Росією - ЗМІ

10:30, 21 травня 2019
Вікно
1010 0
УНІАН

Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм фактично керує РПЦ та ФСБ, що може призвести до розколу ПЦУ і втрати автокефалії. Про що все активніше каже Патріарх Філарет – пише видання Персона .

Загалом тринадцять осіб з оточення митрополита Епіфанія контактують з Росією, РПЦ Кирилом Гундяєвим. Вони визначають стратегію і тактику розвитку ПЦУ. Хоча Епіфаній назвав брехнею звинувачення Патріарха Філарета в несамостійності і намір відправити його на спокій, факти свідчать про протилежне.

Далі видання наводить факти, що підтверджують таку точку зору:

Андрій Мацола - співвласник пов'язаної з російським бізнесом Першої приватної броварні. Претендує в ПЦУ на роль «наглядача», яку грає Вадим Новинський в УПЦ МП.

Митрополит Вінницький Симеон (Шостацький) - архієрей УПЦ МП - до створення ПЦУ жодного разу не висловився за автокефалію Української православної церкви. У 2012 році був нагороджений Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом (Гундяєвим) Орденом святого преподобного Серафима Саровського II ступеня. На засіданні першого синоду ПЦУ вимагав виключити з його складу багатолітнього борця за автокефалію, визнаного ворога Москви - Патріарха Філарета.

Митрополит Олександр (Драбинко) видав кілька книг з критикою автокефалії - «розкольників» з проукраїнською УПЦ КП. У 2011 році відзначений орденом святої Анни II ступеня - нагородою Російського імператорського дому.

Архієпископ Євстратій (Зоря) десятки разів негласно їздив у Москву. Співпрацює з заступником відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ, протоієреєм Миколою Балашовим.

Єпископ Адріан (Кулик) - постійний інформатор «Союзу православних журналістів», створеного проросійськими силами для дискредитації автокефалії Української церкви.

Архімандрит УПЦ МП Кирило (Говорун). Довго працював на високих посадах у відділі зовнішньо-церковних зв'язків Московської патріархії, які куруються ФСБ РФ.

Протоієрей Андрій Дудченко перейшов з УПЦ МП.

Протоієрей Георгій Коваленко перейшов з УПЦ МП і був пов'язаний з одіозним донецьким металургійним олігархом Віктором Нусенкісом, який живе в Москві.

Священик Петро Зуєв перейшов з УПЦ МП. Працював в медіа-проектах голови проросійської партії «Держава» колишнього генпрокурора Геннадія Васильєва.

Соня Кошкіна - журналістка - позиціонує себе прихильницею «канонічної» УПЦ МП і критикувала УПЦ КП та Патріарха Філарета за прагнення до автокефалії. Головний консультант Кошкіної з церковних питань - проректор Київської духовної академії УПЦ МП Володимир Бурега.

Юрій Чорноморець - релігієзнавець - критикував ідею автокефалії Української православної церкви і Патріарха Філарета.

В'ячеслав Горшков - наближений до УПЦ МП релігієзнавець.

Лана Самохвалова - журналістка, палка вірянка УПЦ МП.

Стає зрозумілим, чому Митрополит Епіфаній уникає зустрічі і переговорів з Патріархом Філаретом, щоб спільно вирішити ситуацію, яка склалася навколо становлення ПЦУ і участі в управлінні Патріарха Філарета. Епіфаній відмовляється говорити з Патріархом Філаретом під впливом свого оточення. Тобто Росії та РПЦ, де прагнуть до розколу в автокефалії, знищення ПЦУ і відновлення повного контролю над Українською церквою. Церква - один з головних інструментів Путіна у війні проти України, без якого Росія програє і дуже швидко. Тому необхідно не допустити розколу в ПЦУ, продовжити разом будувати єдину незалежну Українську православну церкву – йдеться у публікації.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter