Кіберполіція виявила, що в 2014 році підозрювані розробили та почали поширювати додаток для Smart TV і Android TV, який надає доступ до платного відеоконтенту і IРTV (близько 200 каналів). Крім того, вони також створили сайт, на якому розмістили інструкції по користуванню піратським сервісом і дані для оплати послуг. В процесі досудового розслідування експертиза кіберполіції підтвердила, що розмір збитку, який був заподіяний медіагрупам в результаті діяльності пірата, склав 1 981 866 грн. – 1+1 media, і 934 000 грн. – StarLightMedia.

Зараз стало відомо про передачу кримінального провадження по відношенню до розробника додатку ForkPlayer до суду. Згідно з матеріалами справи, вже 17.07.2019 розробник програми ForkPlayer постане перед Ленінським районним судом міста Кропивницький (в минулому - м. Кіровоград) за звинуваченням у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених:

  • ч. 3 ст. 176 КК України (порушення авторського права і суміжних прав);
  • ч. 1 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу ЕОМ (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку);
  • ч. 1 ст. 209 КК України (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

Розроблений підозрюваним додаток ForkPlayer є одним із найбільших українських сервісів для SmartTV і AndroidTV, що надають доступ, серед іншого, до піратського відео в інтернеті.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram