Незалежний аудит в КПІ довів, що звинувачення в корупції були фальшивими / фото SObuk / Wikipedia

Незалежний аудит підтвердив, що звинувачення в корупції на адресу КПІ і його керівництва були неправдивими. Про це стало відомо зі звіту Держудитслужби, представленого сьогодні, 11 березня, на вченій раді університету.

Нагадаємо, в жовтні 24 канал, а за ним і деякі інші ЗМІ назвали КПІ «клондайком корупції». Університет і його керівництво звинуватили в незаконній передачі землі забудовникам, масових порушеннях законодавства про держзакупівлі і багато в чому іншому. У відповідь на це ректор КПІ Михайло Згуровський звернувся в Держаудитслужбу. Аудитори повинні були перевірити, чи відповідають дійсності ці звинувачення, а крім того, подивитися, чи не було в господарській діяльності вузу інших порушень.

З подібними клопотаннями до аудиторів звернулися нардеп Андрієвський та громадські активісти. Мета у кожного була своя, але результат перевірки однозначний - порушення відсутні. Перевірка охопила діяльність університету з 2015 по 2018 рік включно. І стосувалася не лише цільового використання бюджетних коштів та збереження державного майна, але і витрат на оплату праці, стипендій, витрат на ремонти і багато чого іншого.

«Підводячи підсумки ревізії, хочу зазначити, що в Університеті на досить високому рівні було забезпечено цільове використання бюджетних коштів, достовірність бухгалтерського обліку та звітності, збереження майна, включаючи земельні ділянки, виконання інвестиційних угод і всі інші види діяльності, що підлягають перевірці здійснювалися відповідно до чинного законодавства», - заявив керівник групи аудиторів Олександр Карабанов.

Відкритим залишається лише одне питання, чи притягнуть до відповідальності тих, хто, поширюючи недостовірну інформацію, шкодив університету і намагався зіпсувати його репутацію. Вирішити це повинен суд. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram