этот материал доступен на русском

У Києві презентували фільм «Скарби нації»

17:54, 18 січня 2019
Вікно
199 0

Прем’єра проекту на «1+1» відбудеться вже цієї суботи, 19 січня, о 20:15. Фільм приурочено до 100-річчя з Дня Злуки ― політико-правового об’єднання УНР та ЗУНР в єдину соборну державу.

На заході були присутні творці проекту, 15 представників дипломатичних місій в Україні, міністри, депутати, ведучі, блогери, письменники, та ЗМІ. Зокрема міністр культури Євген Нищукміністр інфраструктури Володимир Омелян, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, письменник Андрій Кокотюха, ведучий «Сніданку з 1+1» Єгор Гордєєв, ведучий проекту «Право на владу на «1+1» Сергій Іванов. Особливим гостем став граф Грегор Розумовський, нащадок українського гетьмана Кирила Розумовського. Він спеціально прилетів з Відня, аби відвідати презентацію. 

Спеціально для заходу було створено виставку унікальних експонатів, що допомагають збагнути культуру й спосіб життя українських козаків XVII століття, а також цінних та вагомих для України скарбів із Національного історичного музею. Гості заходу першими змогли переглянути фільм «Скарби нації», побачили, якими насправді були козаки та дізнались подробиці роботи над проектом.

«Я ― кримський татарин, уперше приїхав до Києва у 2002-му році. Тоді мені здавалось, що я потрапив до абсолютно іншої країни, яка не має жодного відношення до Криму. Адже навчався у звичайній сімферопольській школі, де нас вчили, що історія Криму – це, перш за все, історія Росії. Більше 25-ти років на такі нюанси ніхто не звертав увагу. І тільки коли почалась військова агресія на сході країни та в Криму, ми почали розуміти, що історія країни – не абстрактна річ. Історія – це справжні квадратні метри нашої країни, але перш за все, - це люди, які живуть на територіях і спираючись на ряд історичних міфів приймають рішення щодо нашого майбутнього, ― розповів автор і продюсер проекту Акім Галімов. ― «1+1 медіа» є комерційною установою, і фільм «Скарби нації» – специфічний продукт для нас. Але для телеканалу «1+1» дуже важливою є просвітницька складова проектів, які ми створюємо».

Шукаючи історичну правду, команда проекту здолала понад двадцять п’ять тисяч кілометрів. У проекті взяв участь всесвітньо відомий історик зі США Шон МакМікін. Під час зйомок епізоду на повітряній кулі знімальна ледь не розбилася. Через сильний вітер, який раптово здійнявся, корзина кулі почала падати у прірву з п'ятдесятиметрової висоти.

Протягом презентації було розвінчано основні міфи про українських козаків. Насправді вони ходили не в шароварах, а вузьких штанях – кальсонах. Аби продемонструвати, яким був справжній одяг козаків, Акім Галімов запросив на сцену істориків-реконструкторів, вдягнених у те саме вбрання, яке було популярним у XVII столітті.  Також козаки любили смакувати вишуканими стравами, зокрема ікрою, устрицями, додавали до страв найкращі прянощі та готували елітний медовий напій. Одним із елементів експозиції став стіл із сучасною інтерпретацією козацьких страв. Історія про те, як козаки писали лайливого листа турецькому султану, теж виявилась міфом. Насправді Богдан Хмельницький мав з османським правителем дружні стосунки. Про це вдалося дізнатись із листа, якого Мегмед IV надіслав українському гетьману.  Під час створення фільму «Скарби нації» його вперше переклали українською мовою. Для цього було використано понад п’ять спеціальних словників. Деталі документального розслідування, яке зруйнує поширені міфи про козаків, дивіться 19 січня о 20:15 на «1+1».

Історично-документальний фільм створювали за підтримки МІП. Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова підкреслила, що такі якісні медійні проекти, як «Скарби нації», є дуже важливими для інформаційного простору саме зараз.

«Цей фільм викриває історичний шароварний фальсифікат царської та радянської епохи про Україну, який українське суспільство відчуло нині, після окупації Криму та війни на Донбасі. На щастя, сьогодні ми повертаємо собі свою історію», ― зазначила вона.

Історичні документи та докази незаконного вивезення українських скарбів за межі країни, отримані в ході розслідувань, творці фільму передали Міністру культури Євгену Нищуку, аби робити кроки до встановлення справедливості на державному рівні.

«Повернення цінностей древньої української землі ― велика свята справа. Мені було цікаво не просто дискутувати з паном Грегором і творчою групою, а й знаходити дивовижні збіги по тим персоналіям і предметам, які становлять надзвичайний символізм для державності України», ― сказав міністр культури Євген Нищук.

Одним із головних героїв фільму є Грегор Розумовський. За словами продюсера проекту, родинна легенда графа є ключем до багатьох таємниць в історії України. Нащадок українського гетьмана Кирила Розумовського спеціально прилетів із Відня, аби відвідати презентацію фільму.

«Я отримав неймовірне задоволення від роботи з Акімом. Унікальність України в тому, що їй вдалося зберегти свої цінності, попри той шалений тиск, який чинився на неї протягом століть. Фільм «Скарби нації» – один із кроків до повернення справжньої історії України», ― виступив зі своїм словом Грегор Розумовський.

Над створенням фільму працювала команда «1+1 Продакшн». Режисер проекту - Дарія Саричева, оператор Сергій Донських, оператор-постановник та режисер монтажу Сергій Язвецькй, шеф-редактор Руслан Шаріпов.

Прем’єра фільму ―  19 січня о 20:15 на «1+1».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter