этот материал доступен на русском

У сервісі онлайн-кредитування Moneyveo розповіли про заходи щодо захисту клієнтів

10:35, 07 грудня 2018
Вікно
44 0

У жовтні підприємець Валерій Яковенко став жертвою шахраїв. Його паспортні дані використовували для оформлення кредиту на Moneyveo. Таких як Валерій було кілька сотень. Їх дані знаходилися у відкритому доступі на різних ресурсах, потрапили в руки якоїсь групи третіх осіб і були використані для зняття готівки. Валерій каже, що співробітники Moneyveo зв'язалися з ним через кілька годин після публікації в Facebook, пообіцяли закрити кредит і вирішити питання з кредитною історією за один день.

У компанії почали розбиратися і з кредитами інших постраждалих. Офіс Moneyveo відвідали співробітники СБУ. На сайті відомства з'явилася інформація, що топ-менеджерів однієї кредитної компанії звинувачують у використанні персональних даних українців. Але зв'язку з Moneyveo в СБУ не вказали.

Що відбулося насправді

Представники Moneyveo оперативно зв'язалися з правоохоронними органами та запропонували співпрацю. Нікого з працівників не викрили у зв'язках з шахраями, а постраждалим клієнтам стали закривати кредити.

«Ці кредити скасує суд, ніхто з потерпілих не заплатить ні копійки. Всі витрати бере на себе компанія, ми постраждали в цій ситуації більше всіх. Звичайно, з'явилися й ті, хто самостійно брав кредити, але намагається їх закрити, видавши себе за жертву. Розбираємося з кожної заявкою індивідуально», — повідомила СЕО компанії Moneyveo Алена Андроникова.

Крім закриття кредитів сервіс почав модернізацію системи безпеки.

Що зробила компанія

Починаючи з фіксації перших випадків використання чужих даних і по листопад 2018, в Moneyveo:

- впровадили систему Mobile Score з Kyivstar і Vodafone;

- запустили сервіс для верифікації клієнтів Instator (аналог банк-ID, який дозволяє бачити справжнього власника карти і його банківську історію);

- заблокували видачу кредитів на карти, за якими немає можливості перевірити власника;

- запустили сайт для збору заявок постраждалих клієнтів.

Що далі

Незважаючи на ситуацію, Moneyveo залишається лідером онлайн-кредитування в Україні. Сервісом користуються більше 450000 клієнтів. Їм видано кредитів на більш ніж 5 млрд грн.

Умови видачі стали жорсткішими. Новим користувачам доведеться проходити довшу перевірку. Це трохи продовжить час видачі кредиту.

«Наші клієнти цінували швидкість роботи сервісу, коли можна за кілька хвилин отримати суму на карту. Але ми свідомо пішли на такі кроки, адже повинні захистити дані людей і уникнути шахрайства в подальшому. В Україні захист паспортних та банківських даних знаходиться на низькому рівні, нам довелося одним з перших випробувати це на собі», — говорить партнер і технічний експерт компанії Moneyveo Алекс Банасевіч.

У планах сервісу — подальше підвищення безпеки.

За матеріалами ІА Інформатор

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter