Депозит як засіб примноження капіталу або інструмент його збереження набирає все більшу популярність. Фахівці Ідея Банк розповіли про діючі пропозиції по депозитах.

Навіщо потрібні і які бувають депозити

Депозит може використовуватися як інвестиційний інструмент, для отримання додаткового пасивного доходу або як засіб накопичення коштів для конкретних цілей (весілля, ювілей, освіта, значна покупка та ін.). Депозитну програму варто вибирати, виходячи з цих цілей.

Для застосування депозиту в якості інструменту інвестиції, накопичення коштів для чогось конкретного або їх збереження краще зупинити вибір на програмах, які гарантують максимальний відсоток після закінчення встановленого терміну. Це найбільш вигідний варіант, але він не передбачає руху грошей: внеском не можна користуватися.

Депозитна програма, яка працює як спосіб отримання пасивного доходу, відрізняється меншою процентною ставкою з можливістю виплати відсотків щомісяця. Це оптимальний варіант для великих вкладів, щомісячні відсотки за якими допоможуть, наприклад, забезпечити дитину під час навчання.

У ситуаціях, коли існує стабільний надлишок, оптимальний депозит з поповненням. У таких програмах рахунок можна поповнювати в зручний час і тим самим стабільно збільшувати суму нарахувань. Депозити з поповненням — один із кращих інструментів для тих, хто хоче отримати можливість гарантовано накопичувати кошти.

Існують також специфічні пропозиції:

  • Депозит із капіталізацією. Коли щомісячні відсотки додаються до початкової суми і в подальшому враховуються при нарахуванні бонусів.
  • Депозит із плаваючою процентною ставкою. Процентна ставка може змінюватися в залежності від умов вкладу.
  • Депозит із авансовою виплатою відсотків. Банк спочатку розраховує суму поточних процентних виплат за депозитом і може виплачувати її авансом.
  • Депозит із поповненням та зняттям. Дозволяє користуватися частиною виплат достроково. Підходить для непередбачених ситуацій.

Що пропонує Ідея Банк

В Ідея Банку сьогодні діють кілька депозитних програм.

«Динамічний»

Депозитна програма з процентною ставкою, яка всього за півроку може вирости з 10% до 19,9% (при відкритті онлайн — до 20,4%). Для програми передбачена можливість дострокового закриття без втрати відсотків за попередні місяці.

«На старт»

Пропозиція для нових клієнтів банку з нарахуванням 17% на суму вкладу вже через 3 місяці. Тариф передбачає додаткових вкладень і дострокового зняття. Сума вкладу — від 1000 до 30 000 гривень.

«Безпечний»

Класична депозитна програма з масою варіантів. Вклад можна поповнювати, нарахування відсотків здійснюється в кінці терміну дії або щомісяця, діє можливість пролонгації депозиту. Максимальна ставка за депозитом — 16,25%. Існують додаткові умови для вкладників, які відкрили депозит онлайн, та для пенсіонерів. Детально умови вкладу можна вивчити на офіційному сайті банку.

«Безпечний + 2,9%»

Програма для нових і вже існуючих клієнтів, розрахована на півтора року. За умовами депозиту вкладники отримують додаткові 2,9% до стандартної ставки 11,8% (12,3%, якщо депозит відкритий онлайн). Для вкладів з пролонгацією діє ставка 10%.

«Вільні кошти»

Варіант для тих, хто хоче мати можливість знімати кошти, коли зручно. Термін дії програми — від одного місяця. Процентна ставка — 9%, якщо депозит відкритий у відділенні банку і 9,5% — при відкритті депозиту онлайн.

Детально про депозити Ідея Банк

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram