Найбільші організації у сфері туберкульозу разом з пацієнтами обговорили у парламенті спільні кроки для подолання епідемії в Україні

12:03, 07 листопада 2018
Вікно
35 0

6 листопада 2018 року у Верховній Раді України відбулося засідання Круглого столу з нагоди першої річниці діяльності міжфракційного депутатського об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом». Найбільші організації у сфері туберкульозу (ТБ) разом з пацієнтами обговорили найважливіші питання в сфері туберкульозу.

Під час відкриття заходу Голова Парламентської платформи боротьби з ТБ народний депутат Сергій Кіраль зазначив, що успіх, досягнутий міжфракційним депутатським об’єднання за перший рік діяльності є результатом спільної роботи. «Лише консолідація зусиль парламентарів, державних органів влади, громадянського суспільства та людей, який безпосередньо торкнулася проблема туберкульозу, забезпечать реальний прогрес України у подоланні багаторічної епідемії. Парламентська платформа вже стала майданчиком для об’єднання усіх зацікавлених сторін та реалізації спільних рішень й буде залишатися таким надалі». – інформував Сергій Кіраль. Нардеп також повідомив про те, що в національне законодавство з питань протидії ТБ мають бути внесені зміни з урахуванням вимог Політичної декларації Наради високого рівня Генеральної Асамблеї ООН, яку наприкінці вересня відвідала українська делегація, та Резолюції ПАРЄ на доповідь «Стійкий до ліків туберкульоз у Європі», зроблену Сергієм Кіралем навесні 2018 року.

Про поточний стан справ з нормативно-правовими документами, фінансуванням та реформуванням системи протитуберкульозної допомоги доповіла учасникам заходу представник Міністерства охорони здоров’я України Ірина Чибісова. Завідувач відділу координації програм лікування ТБ «Центру громадського здоров'я МОЗ України» Яна Терлєєва інформувала присутніх про виконання рішень Наради високого рівня ООН з питань туберкульозу, зокрема, про розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я багатосекторальний механізм підзвітності, та запропонувала визначити майданчик для відповідного звітування в Україні.

Дієвим інструментом реалізації положень Політичної декларації Наради високого рівня Генасамблеї ООН з питань туберкульозу може стати стратегія адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в галузі контролю над ТБ в Україні, яку до розгляду учасників Круглого столу запропонувала Голова правління Партнерства «Зупинимо ТБ. Україна» Наталія Заїка. Вона закликала усіх присутніх поєднати внесок кожної організації або проекту в сфері подолання ТБ для досягнення спільної мети.

Окремо було відзначено роль організацій громадянського суспільства та їх потенціал у подоланні епідемії. Зокрема, значна робота у сфері протидії ТБ здійснюється Міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я», який в Україні є координаційним центром по роботі організацій громадянського суспільства з міжнародним рухом парламентарів Глобальним Кокусом проти туберкульозу. «Завдяки ефективній співпраці представників громадянського суспільства та Парламентської Платформи лише за один рік роботи вже було досягнуто значних політичних та адвокаційних результатів у  протидії ТБ. Наше співробітництво буде успішно продовжуватися та вже окреслені наступні спільні дії», - розповів представник Альянсу громадського здоров’я Захедул Іслам.

Про свою діяльність та плани на наступний рік також доповіли представники спільнот і пацієнтських організацій, а про впровадження міжнародного досвіду з лікування ТБ розповів представник міжнародної організації «Лікарі без кордонів».

Наступне широке обговорення стратегічних питань з подолання туберкульозу планується провести в рамках Парламентських слухань з ТБ, дату яких найближчими днями буде визначено голосуванням у сесійній залі Верховної Ради.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter