18-20 жовтня у Києві проходить подія всеукраїнського масштабу - XI Національна ЛГБТІ-конференція України. Захід зібрав під своїм дахом понад півтори сотні активістів й активісток громадського руху за права і свободи людини для  лесбійок, геїв, бісексуальних, трансґендерних та інтерсекс-людей; експертів й експерток з епідемічного благополуччя; фахівців й фахівчинь, які переймаються забезпеченням доступу геїв, бісексуалів і транс*- людей до медичних і соціальних послуг; представники й представниці багатьох партнерських організацій і проектів міжнародної допомоги Україні. Подія відбувається за ініціативи та при підтримці МБФ «Альянс громадського здоров’я» та низки партнерів.

«Мета цього всеукраїнського зльоту – визначити пріоритети ЛГБТІ-руху у правозахисній сфері та галузі охорони здоров’я, а також поставити ребром ЛГБТІ-питання в політичному порядку денному», — каже координатор підготовки нацконференції Андрій Чернишев, представник столичної громадської організації «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ».

"Країна вільних: рівні можливості для всіх" — таким є гасло цьогорічної національної ЛГБТІ-конференції. До насиченої програми конференції 18-го року увійшли гострі дискусії про розвиток ЛГБТІ-руху, доповіді про найновіші здобутки країни та регіонів в інтересах здоров'я та доступу спільноти до медико-соціальних послуг, презентації з результатами новітніх революційних досліджень. Новація цього року: низка секцій Національної конференції є відкритими для всіх зацікавлених осіб, але за попередньою реєстрацією.

Значна кількість досліджень та доповідей, які пролунають на Конференції, стосуватимуться здоров’я ЛГБТІ, зокрема, новітнього методу попередження інфікування ВІЛ для сексуально найактивніших осіб – доконтактної профілактики, або PrEP, яка вже набрала шалених обертів у Західній Європі та починає завойовувати Україну. Присутні дізнаються про основні тренди щодо поширення ВІЛ-інфекції та оберуть стратегії формування дружнього ставлення лікарів до ЛГБТІК–пацієнтів/ок.

«Альянс громадського здоров’я був одним з двох співорганізаторів Першої національної ЛГБТІ-конференції України. З того часу пройшло вже понад 10 років, але ми як і раніше продовжуємо підтримувати та розвивати ЛГБТІ-рух в Україні. Саме Альянс першим в Україні почав впроваджувати доконтактну профілактику (PrEP) у Києві з листопада 2017 року і продовжує це робити і зараз. При фінансування CDC було закуплено 100 річних курсів для чоловіків, що мають секс з чоловіками та трансгендерів. Також в рамках цього нашого проекту було закуплено 1500 річних курсів для подальшого впровадження PrEP в інших містах України», - говорить Асоційований директор з політики та партнерських відносин АльянсуПавло Скала.

Також на Конференції піднімуть питання про системний аналіз ситуації щодо прав людини для ЛГБТІ в Україні та інформацію про успішне виконання Україною рекомендацій Глобальної комісії ООН з ВІЛ та законодавства щодо забезпечення прав і свобод людини для ЛГБТІ.

Багато уваги на цьогорічній конференції буде приділено завоюванню довіри та співпраці з політичними партіями, адже рано чи пізно відкриті представники та представниці спільноти ЛГБТІ мають засідати в парламенті та уряді. Буде докладно розглянуто способи протидії злочинам на ґрунті гомофобії та трансфобії. Окремою домінантою на конференції прозвучить тема набрання обертів прайд-рухом, адже цього року Марші Рівності відбулися не тільки у традиційних Києві та Одесі, але в перлині Південної України — місті Херсоні та в одній з шахтарських столиць — Кривому Розі.

Сімейну тему буде глибоко розкрито на мозковому штурмі про перспективи шлюбних партнерств для ЛГБТІ в Україні та на терапевтичному сеансі «мама-терапії», де батьки ЛГБТІ-дітей поділяться своїми історіями. Особливою нотою на конференції прозвучить голос юнацтва та молоді, представники якої розповідатимуть про свою мотивації в активізмі, а «дорослі» ЛГБТІ-організації поставлять на порядок денний чутливу тему роботи в інтересах юнаків та юнок із числа ЛГБТІ.

Трансґендерні люди говоритимуть у вузькому колі зацікавлених сторін про бар’єри доступу до медичних послуг та проблеми видимості транс*-спільноти в Україні. Гомо- та бісексуальним дівчатам і жінкам на конференції буде представлений план проведення в українській столиці Європейської лесбійської конференції.

До участі в епохальній 11-й українській ЛГБТІ-конференції запросили цілу плеяду іноземних госте́й і го́стей. Серед них — ЛГБТІ-організація «Dа se zna!», що чинить спротив злочинам на ґрунті ненависті в Сербії; одна з провідних ЛГБТІ-організацій Центральної Азії «Киргиз Індиґо»; представниця міжнародної організації Women`s March Global, відома канадська трансґендерна активістка пані Мішель Емсо́н, а також активісти і активістки, спеціалісти й фахівчині зі Швеції, Естонії, Латвії та Вірменії.

Ініціаторами та партнерами XI Національної ЛГБТІ-конференції такі організації та проекти:  благодійна організація «100 відсотків життя», створений цього року Національний ЧСЧ-Консорціум у складі громадських організацій «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ», «Асоціація ЛГБТ “ЛІГА”» та «Гей-Форум України», Євразійська коаліція з чоловічого здоров’я (ЄКОМ), громадські організації «КиївПрайд», «Точка опори ЮА» та «Гей-альянс Україна», самоорганізація трансґендерів HPLGBT, Національний демократичний інститут міжнародних відносин, проект міжнародної технічної допомоги «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Агентства США з міжнародного розвитку, Представництво Фрідом Хаус, Інк. в Україні, Програма розвитку ООН (UNDP), Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), Міжнародна благодійна організація «Східноєвропейське та Центральноазіатське об’єднання людей, які живуть з ВІЛ». Симптоматично, що вперше за всю історію проведення нацконференцій цьогорічну подію підтримує держава в особі Центру громадського здоров'я МОЗ України.

«Надзвичайно широкий спектр організацій і проектів, які політично або ресурсно підтримують національну ЛГБТІ-конференцію, включаючи органи держвлади, свідчить про прихильність нашої країни прогресивній справі забезпечення прав людини для всіх громадян і громадянок незалежно від ґендерної ідентичності та сексуальної орієнтації, а також про те, що Україна серйозно налаштована всебічно піклуватися про епідемічне благополуччя серед бісексуалів, трансґендерів та геїв, яких, до речі, в Україні живе кількасот тисяч», — коментує підготовку Нацконференції координатор Національного ЧСЧ-консорціуму з політики та законодавства Святослав Шеремет (на фото)

Національні ЛГБТІ-конференції проводяться в Україні регулярно з 2008 року, виступаючи разом із українськими прайд-подіями провідним каталізатором вітчизняного ЛГБТІ-руху, який визнаний Президентом у щорічному посланні до Верховної Ради України одним із десяти провідних суспільно-політичних рухів нашої держави.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram