Галерея сучасного мистецтва «Maslo» презентує виставку «Інтроспекція: відкриваючи себе», яка стала результатом двотижневої мистецької резиденції для молодих художників у м.Хмельницькому. Резиденція відбулася з 15 по 30 серпня, шляхом open-call та подальшого відбору учасниками стало шестеро молодих митців: Ольга Малахова, Наталія Громик, Олена Пронькіна, Поліна Щербина, Артур Солецький, а також Сергій Панасенко, що виступив куратором проекту.

Тема виставки була експериментом не тільки резидентів, але організаторів. Жоден із учасників не знав, чим закінчиться двотижневе занурення у місто та регіон, його культуру, побут та соціум. «Тему резиденції ми оприлюднили в переддень початку. Найменше хотілося, аби учасники готувалися до подібної мистецької практики завчасно, вигадували шаблони ідей, які втілять на місці. Але рівень митців, що стали учасниками резиденції, запевнив мене, - вони все зуміють. Це складні умови, але саме вони мотивують художника експериментувати. Для нас  із власницею галереї Вікторією Паньковою це також стало викликом та експериментом, який нам вдалося дуже гідно реалізувати», коментує концепцію резиденції куратор Сергій Панасенко.

Самопізнання та аналіз власних думок й активностей у нестандартних, нових для резидентів умов, знайшло прояв в живописних, скульптурних та інсталяційних художніх творах. Результатом резиденції стали 37 художніх творів, частина з яких увійшла до основної експозиції виставки та відтворила для глядача середовище, у якому працювали митці. Самопізнання послужило й спорідненню, учасники піймали «власну хвилю» та створили взаємодоповнюючі твори у різних медіумах. Подібне занурення у творчу атмосферу в експозиційному залі переносить глядача у рефлексивний світ мистецького світовідчуття. Ц спроба очистити свої думки та реагувати на світ навколо наче вперше. Наче ти поряд з художникам в лоні природи, серед літнього лісу (частина інсталяції Сергія Панасенка), який для учасників був спільним середовищем перебування протягом двох тижнів. А для виставки – втілив наскрізну ідею свободи й чистоти сприйняття, що об’єднала твори різних авторів у єдину виставку. 

Відвідати виставку можна до 14 жовтня 2018 року за адресою: м.Хмельницький, вул. Старокостянтинівське шосе, 20/3

Простір

Центр сучасного мистецтва «MASLO», заснований Вікторією Паньковою у 2017 році, став першим у м.Хмельницькому простором, що працює із актуальним контекстом. Центр має досвід проведення міжнародної резиденції із запрошеними кураторами, а також уже вдруге проводить резиденцію для молодих українських митців.

Підтримка та популяризація сучасного мистецтва в Україні у формі організації виставкових програм молодих українських художників, надання їм можливостей для реалізації власних ідей та експериментів у рамках виставкового простору, підготовка культурно-освітніх проектів - тільки незначна частина амбітних завдань, що ставить перед собою команда центру.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram