этот материал доступен на русском

Firefly Aerospace Макса Полякова оголошує про створення консультативної ради

14:57, 01 серпня 2018
Вікно
128 0

Аерокосмічна компанія Макса Полякова Firefly Aerospace створила консультативну раду, до складу якої увійшли Джефф Бінгем, Роберт М. Лайфут-молодший, Джордж Нілд і Вільям Рідді.

Компанія Firefly Aerospace Макса Полякова, яка у травні 2018 року відкрила науково-дослідний центр у м. Дніпро, офіційно заявила про створення консультативної ради. Члени ради надають Firefly експертні рекомендації, а також консультують її управлінські команди. Першими до складу ради увійшли Джефф Бінгем, Роберт М. Лайфут-молодший, Джордж Нілд і Вільям Рідді.

Джефф Бінгем привнесе в експертизу Firefly майже 40 років досвіду роботи з урядом. Раніше він був старшим радником з питань космосу в Сенаті США, а саме відповідав за політику створення космічних станцій в Комітеті з питань торгівлі, науки і транспорту. Також Джефф Бінгем був першим помічником керівника законодавчого бюро NASA. На цій посаді Джефф вдалося заручитися підтримкою Міжнародної космічної станції (МКС) як законодавчого координатора в Міжнародній програмі NASA по космічним станціям.

Роберт М. Лайфут-молодший побудував довгу і видатну кар'єру в NASA. Він займав посаду першого помічника керівника і головного операційного директора NASA до виходу у відставку в 2018 році. У той же час він виконував обов'язки керівника NASA з січня 2017 року по квітень 2018 року. Роберт також був директором Центру космічних польотів імені Джорджа Маршалла та NASA Space Shuttle Propulsion Office. Зараз Роберт М. Лайфут-молодший обіймає посаду президента корпорації LSINC в Хантсвіллі, Алабама.

Джордж Нілд зіграв ключову роль у відкритті космосу для приватних компаній. На посаді глави відділу комерційних перевезень Федерального авіаційного управління США (FAA) він відповідав за громадську безпеку під час комерційних запусків ракет і їх повернення у щільні шари атмосфери. Раніше Джордж Нілд керував інтеграцією польотів програми «Спейс шаттл» у Космічному центрі Джонсона і працював старшим науковим співробітником в компанії Orbital Sciences Corporation. Він має ступінь доктора наук в аеронавтики і астронавтики, а також закінчив Школу льотчиків-випробувачів ВПС США.

Вільям Рідді — астронавт-ветеран, який брав участь в таких польотах космічного корабля Спейс шаттл як STS-42, STS-51 і STS-79. Він також працював першим помічником керівника NASA з космічних польотів і контролював дослідні центри Джонсона, Кеннеді, Маршалла і Стенніса, а також моніторив програми Міжнародної космічної станції, «Спейс Шаттл», засобів космічного зв'язку і ракет-носіїв. Після виходу у відставку з NASA в 2005 році Вільям Рідді також був президентом Середньоатлантичного регіонального космопорту на острові Воллопс, Вірджинія, США.

«Призначення до Консультативної ради професіоналів такого масштабу і досвіду в американській космічній галузі значно зміцнює позиції Firefly як великого міжнародного гравця. З огляду на передовий досвід США і України, наша компанія буде тестувати і проводити польоти як по-справжньому успішний представник „Нового космосу“», — зазначив засновник Firefly Aerospace Макс Поляков.

ПРО КОМПАНІЮ FIREFLY AEROSPACE

Firefly розробляє серію ракет-носіїв. Ракети Firefly Alpha і Beta мають спільні технології та інфраструктуру виробництва, їх характеристики запуску забезпечують доставку корисного навантаження до 1,4 метричних тонн на низьку навколоземну орбіту.   

Alpha і Beta дають космічній галузі доступ до частих запусків з більш низькою вартістю за кілограм, що в перспективі означає амбітні комерційні та дослідницькі місії від навколоземної орбіти до Місяця. Зі штаб-квартирою в Сідар Парк, штат Техас, США, Firefly Aerospace також працює в Вашингтоні (США), Дніпрі (Україна) і Токіо (Японія). Firefly фінансується фондом Noosphere Ventures зі штаб-квартирою в Менло-Парк, штат Каліфорнія, США.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter