Начальник Головного управління ДФС у м. Києві Людмила Демченко разом з фахівцями ДФС відвідала міжнародну конференцію на тему: "Вплив цифрових технологій на перетворення в податкових адміністраціях», організовану Інтерєвропейською асоціацією податкових адміністрацій (IOTA) в м. Братислава. В ході виставки цифрових трансформаційних ініціатив представниками з України було передставлено автоматизовану систему моніторингу СМ КОР, як цифрове рішення для детінізації економіки.

«Не без проблем, але запровадивши електронну систему управління ризиками з ПДВ, яка базується на моніторингу податкових накладних та дозволяє аналізувати діяльність платника й здійснення ним податкових операцій на предмет виявлення схемного ПДВ, Україна остаточно задекларувала прагнення повністю викорінити розкрадання бюджетних коштів через відшкодування податку. Саме завдяки цифровим рішенням бізнес перестає «залазити до кишені» державі, а держава в особі ДФС, зможе навести лад з найбільш складним в адмініструванні податком – податком на додану вартість», – зауважила Людмила Демченко в ході панельної дискусії стосовно цифрових рішень, що застосовують податкові адміністрації.

За словами Людмили Демченко всі нові тенденції в галузі технологій, включаючи бази даних, аналітику, штучний інтелект, комп'ютерне навчання, мобільність та зберігання даних у віртуальному просторі, мають величезний вплив на податкові адміністрації. Отримані окремо або разом, ці тенденції можуть значно підвищити рівень обізнаності та рівень задоволення платників податків, розширювати можливості співробітників податкових служб, оптимізувати операції та модернізувати послуги.

«Саме тому, не звертати увагу або не використовувати ці технології податкове відомство просто не має права», – наголосила Людмила Демченко. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram