Оприлюднена у ЗМІ інформація щодо силового захоплення заводу з переробки сої в Херсонській області не відповідає дійсності

15:46, 01 червня 2018
Вікно
207 0

В деяких засобах масової інформації упродовж січня-травня 2018 року оприлюднено інформацію про начебто силове захоплення заводу з переробки сої. Зокрема сюжети з вказаної теми вийшли у програмі «Подробности» на телеканалі «Інтер» 29.01.2018, 31.01.2018, 14-15.02.2018, 21.05.2018 та 23.05.2018, а також 31.05.2018 у програма «Епізод» на телеканалі «112 Україна».

Як наголошується на сторінці у Facebook ГПУ, вказана інформація не відповідає дійсності, оскільки жодного силового захоплення заводу з переробки сої у січні 2018 року не відбулось. 23.01.2018 року слідчим Генеральної прокуратури України на території заводу з переробки сої проведено слідчі дії, без будь-якого силового протистояння, тим паче із застосуванням зброї. Роботу заводу з переробки сої, слідчий не зупиняв та ніяким чином їй не перешкоджав. Завод з переробки сої охороняється Управлінням поліції охорони в Херсонській області відповідно до укладеного договору про надання послуг охорони з власником майна ТОВ «Каховка Пром-Агро».

Повідомляємо, що Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України за зверненням ТОВ «Каховка Пром-Агро» щодо неправомірних дій службових осіб, в тому числі працівників правоохоронних органів, направлених на заволодіння цілісним майновим комплексом (далі - ЦМК) заводом з переробки сої, що належить на праві власності ТОВ «Каховка ПРОМ-АГРО», та розташованим у м. Нова Каховка Херсонської області, внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 365-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що завод з переробки сої, побудований ЗАТ «Каховка Пром-Арго» в 2006-2008 роках. У подальшому, ЗАТ «Каховка Пром-Арго» кредитується у ПАТ «КБ «НАДРА» на 258 млн грн - застава ЦМК. Фактичне погашення суми кредиту відбулось 03.02.2011 року (факт підтверджується рішенням судів, що вступили в законну силу).

Разом з тим, понад 2 роки службові особи банку «Надра» протиправно не зараховували сплачену ЗАТ «Каховка Пром-Арго» суму коштів на погашення кредитних зобов’язань та неправомірно здійснили відчуження часток ЦМК заводу з переробки сої, що належав на праві власності ТОВ «Каховка Пром-Агро» Компанія з управління активами «Промислові інвестиції».

У подальшому, в червні 2015 року КУА «Промислові інвестиції» продає 92% ЦМК – Компанії Ретт Інтер Ес.ЕЙ., (Британські Віргінські острови), яка в свою чергу передає активи в іпотеку АТ «Місто Банк», а ЦМК - завод з переробки сої в оренду ТОВ «Каховка Протеїн Агро».

25.02.2016 ухвалою Господарського суду м. Києва визнано право власності на ЦМК - заводу з переробки сої за ТОВ «Каховка Пром-Агро». Вказане рішення суду першої інстанції було предметом апеляційного та касаційного оскарження, за результатами яких, рішення Господарського суду м. Києва набрало законної сили.

Відповідно до вимог ст. 98 КПК України у кримінальному провадженні слідчим винесено постанову про визнання речовим доказом нерухоме майно ЦМК - заводу з переробки сої, як об’єкта кримінально протиправних дій, що знаходиться в м. Нова Каховка, Херсонської області.

За клопотанням сторони обвинувачення ухвалою Печерського районного суду м. Києва накладено арешт на нерухоме майно - завод з переробки сої, з метою заборони розпоряджатися, відчужувати, передавати право на майно, тобто для забезпечення збереження речового доказу, яка на сьогоднішній день ніким не оскаржена та не скасована.

23.01.2018 слідчим Головного слідчого управління Генпрокуратури О. Буковчаником, який мав повноваження, передбачені ст.ст. 40, 100 та 110 КПК України, на підставі постанови про визначення порядку зберігання речового доказу у кримінальному провадженні протоколом передано заводу з переробки сої на відповідальне зберігання власнику спільного часткового майна ТОВ «Каховка Пром-Агро».

При цьому, при винесенні постанови слідчий не визначав факту хто є власником ЦМК та не приймав на себе непритаманні органу досудового розслідування функції та повноваження.

Крім того, правомірність дій слідчого була предметом розгляду Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів, яка за наслідками розгляду порушеного дисциплінарного провадження за зверненням народного депутата України М. Головка, 03.04.2018 прийняла рішення № 148дс-41дп-18 про відсутність у діях слідчого складу дисциплінарного проступку.

Таким чином оприлюднена у ЗМІ інформація щодо силового захоплення заводу з переробки сої не відповідає дійсності.

Крім того, відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – ЦМК заводу з переробки сої, розташований у м. Нова Каховка, Херсонської області належить на праві спільної 8% та 92% часткової власності ТОВ «Каховка Пром-Агро».

За доведеними під час досудового розслідування обставинами, слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва В. Бортницька, без виклику в судове засідання сторони обвинувачення та власника майна ТОВ «Каховка Пром-Агро», 14.05.2018 за скаргою ТОВ «Каховка Протеїн Агро» виносить ухвалу про визнання незаконними дії слідчого та скасовує постанову про визначення порядку зберігання речового доказу у кримінальному провадженні. На вказане рішення слідчого судді Генеральною прокуратурою України подано апеляційну скаргу про скасування ухвали як незаконної.

При цьому, за аналогічними скаргами ТОВ «Каховка Протеїн Агро» та АТ «Місто Банк», у період з 17.04.2018 по 14.05.2018, слідчими суддями Печерського районного суду м. Києва 9 разів виносились ухвали про відмову у відкритті провадження за скаргою на постанову слідчого Генеральної прокуратури України О. Буковчаника.

У зв’язку з цим, просимо представників ЗМІ ретельно перевіряти інформацію перед її оприлюдненням та звертатись до першоджерела для отримання необхідних відомостей з метою не поширення недостовірної інформації або її перекручення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter