Керівник ФК «Леогеймінг Пей» Альона Дегрік про впровадження технології P2PE для захисту електронних платежів

17:58, 19 квітня 2018
Вікно
249 0

Нещодавно на сайті «Мінфін» керівник ФК «Леогеймінг Пей»Альона Дегрік опублікувала статтю, присвячену розвитку нового стандарту безпеки для електронних платежів. За її словами, захист персональних даних користувачів — це не просто данина моді, а необхідна умова для нормальної роботи платіжної системи і налагодження довірчих відносин з клієнтами.

Як каже Альона Дегрік, чим швидше розвивається сфера електронних платежів, тим більш хитрими стають шахрайські схеми, які доводиться постійно виявляти і припиняти. Якщо говорити про банківський сектор, то тут ситуація набагато серйозніша: через POS-термінали на торгових точках впроваджується різне шпигунське ПЗ, яке займається крадіжкою персональних даних власників банківських карт. За словами глави ФК «Леогеймінг Пей», це є однією з причин, чому багато міжнародні платіжні системи вибирають в якості платформи для захисту платежів технологію P2PE.

Як пише Альона Дегрік, нова платформа використовує особливий алгоритм шифрування персональних даних, який забезпечує надійний обмін платіжною інформацією між торговою точкою і банком-еквайром. Принцип роботи системи P2PE полягає в наступному: під час оплати термінал зчитує дані, після чого процесинг банка здійснює їх розшифровку і приймає рішення про можливість здійснення платежу.

Директор ФК «Леогеймінг Пей» також зазначила, що провайдером P2PE-мережі в даному випадку може виступати як сам банк, так і процесингова компанія, яка обслуговує інтереси банківської установи.

Які основні переваги PCI P2PE?

Як стверджує Альона Дегрік, технологія Point-to-Point Encryption дозволяє реалізувати наступні можливості:

  • Скоротити час перевірки PCI DSS.
  • Збільшити безпеку користування банківськими картами.

Безпека персональних даних — найбільш актуальна проблема для світової fintech-спільноти, можливо саме тому останнім часом ми спостерігаємо зростання кількості платіжних систем, що використовують платформу P2PE.

Вартість обладнання для шифрування даних обчислюється сотнями тисяч доларів, і як каже Альона Дегрік, сьогодні дозволити собі таку розкіш можуть далеко не всі. Тому процес переоснащення відбуватиметься значно повільніше, ніж хотілося б.

Незважаючи на це, на сьогодні близько 200 платіжних систем в усьому світі успішно пройшли сертифікацію на відповідність вимогам нового стандарту безпеки. Що стосується України, то тут ситуація залишається неоднозначною, і говорити про конкретні терміни впровадження нової технології складно. Поки що вітчизняним компаніям залишається лише посилено працювати над вдосконаленням своїх можливостей для успішної інтеграції у світову fintech-спільноту.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter