Благодійники розписали Самчиківським розписом будинок для одиноких людей у Київській області

13:51, 11 квітня 2018
Вікно
169 0

Разом із мистецькою ініціативою "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" до розпису їдальні будинку для одиноких людей долучилися київські художниці, які наразі опановують майстерність Самчиківського розпису у Києві. Автор розпису Віктор Раковський зазначив: “ Мені дуже приємно, що тепер краса Самчиківки кожного дня дарує радість мешканцям цього будинку.  Дійсно, народне мистецтво розвивається завдяки сучасним проектам, які спільно з партнерами реалізує мистецька ініціатива "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва”. Проект став можливим за підтримки Асоціації арт-терапевтів та Олені Тарариній, які наприкінці 2017 року під час благодійного аукціону зібрали  кошти від майже 500 благодійників.

 “Діяльність проекту "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" спрямована на популяризацію найколоритніших доробків українського народного декоративного мистецтва. Ми експериментуємо з новими ідеями для того, щоб  народне декоративне мистецтво ставало сучасним та популярним”, – зазначає Ірина Чиркова, засновник мистецької ініціативи "UAMAZE".

“Як чудово, що тепер щодня ця краса українського мистецтва зігріває серця наших мешканців. Ми щиро вдячні за те, що обрали саме наш заклад та знайшли час, можливість проявити людську турботу та милосердя до одиноких людей. Стало дуже затишно, а як швидко піднімається настрій від споглядання краси”, – зазначила Світлана Ніконенко, завідуюча будинку для одиноких людей.

Олена Тараріна, благодійниця та засновниця Асоціації арт-терапевтів повідомила:  “На протязі багатьох років ми опікуємося мешканцями цього закладу, тому що для нас важливо дбати про соціально незахищені верстви населення. Ми віремо та своїми діями показуємо приклад відповідальності за суспільство. Під час ремонту їдальні нам пощастило знайти однодумців з "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва", які реалізують просто фантастичні благодійні проекти. Щиро дякуємо всім, хто приймав участь у проекті за цю шалену яскраву красу”.

Самчиківський розпис - неймовірно барвисте й аутентичне, проте маловідоме декоративне мистецтво, яке походить з с. Самчики на Хмельниччині. На сьогодні в цій техніці працюють лише 4 майстри. У Києві мистецька ініціатива "UAMAZE" організує майстер-класи, школу Самчиківського розпису та арт-тури для всіх бажаючих опанувати дивовижне мистецтво. Подробиці на сторінці www.facebook.com/pg/UAMAZEart/events.

Задодатковоюінформацієюзвертатисядо:

Тетяна Ромах

Куратор проекту "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва"

+38 (099) 222 95 70; t.romakh@uamaze.com.ua

Довідковаінформація

"UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" - це мистецька ініціатива, яка займається популяризацією найколоритніших доробків народного декоративного мистецтва України. Діяльність проекту спрямована на те, щоб культурна спадщина ставала сучасною та відомою не тільки в Україні, але й у світі. 

"UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" займається благодійними соціальними проектами;  організує майстер-класи та школу з Петриківського та Самчиківського розпису; поширює  знання про символіку декоративного мистецтва; організує арт-подорожі по Україні; поширює якісну сувенірну продукцію.

У 2017 році ініціатива "UAMAZE" презентувала соціальні об’єкти, оздоблений Петриківським розписом, в рамках благодійного проекту “Дивосвіт українського мистецтва” – їдальню Київського пансіонату ветеранів праці та дитячі гойдалки на майданчику поблизу парку Слави.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter