Для високих тягово-зчіпних показників виробники часто застосовують сталеві шипи протиковзання або багатокомпонентний склад гумової суміші. Дизайн і характеристики літніх, всесезонних та зимових коліс має ряд відмінностей, про які піде мова нижче.

Склад гумової суміші покришок

Компаунд фрикційних коліс відрізняється м'якою і еластичною структурою, яка дозволяє використовувати взуття для машини в морозні дні, зберігаючи чіпкість і керованість на безпечному рівні. Якісна гума скандинавського типу продовжує виконувати свої функції в широкому температурному діапазоні: від плюсових показників термометра до позначки в –50 градусів. Серед ключових особливостей компаунда — здатність перешкоджати прослизанню коліс на твердих ділянках дороги: лід, сухий або мокрий асфальт.

Серед важливих компонентів гумової суміші виділяється силіка (діоксид кремнію), що дозволяє підтримувати чіпкість та стійкість транспортного засобу в небезпечних дорожніх ситуаціях. Японські виробники доповнюють колеса пористою структурою, що допомагає активно вбирати й відводити воду, яка з'являється внаслідок тертя коліс об лід.

Ще однією інновацією компанії Toyo стало рішення додавати до складу гумової суміші абразивні компоненти у вигляді ретельно подрібненої шкаралупи горіха. Дана технологія отримала назву Microbit і була реалізована в продукті Observe G3-Iсе і Observe Gsi-5. Завдяки цьому автомобіль, взутий в японську гуму, зміг продемонструвати кращі результати в ході незалежних тестувань.  

Дизайн протектора шини

Дизайн коліс відповідає за керованість, маневреність, зчеплення, гальмування і розгін машини. Протектор є єдиною сполучною ланкою транспортного засобу і дорожнього полотна. Контактна зона включає в себе: блоки протектора, дренажну систему, ламелі та ряди з'єднувальних перегородок. Сучасний дизайн автошин можна класифікувати на три основні групи:

- спрямований;

- асиметричний;

- симетричний.

Спрямований дизайн активно використовується у фрикційних колесах, адже він має низку незаперечних переваг у вигляді відмінної самоочищуваності, високої прохідності та надійного захисту від аквапланування.

Симетричний малюнок протектора часто зустрічається в мікроавтобусах, автобусах і вантажному транспорті. Такі колеса невибагливі у використанні, позбавлені істотних недоліків і переваг, тому виступають в ролі «золотої середини».

Асиметричний дизайн є основним варіантом для гуми європейського типу. Такі колеса розділені на дві функціональні зони, де одна внутрішня частина відповідає за керованість на сухій дорозі, а на зовнішню зону нанесено велику кількість дренажних каналів для оперативного видалення опадів. Цей варіант популярний серед водіїв, які використовують свою машину в межах міста.   

Вигідно купити шини в Харкові можна в інтернет-магазині Колесо2000. Компанія Колесо2000 пропонує широкий асортимент гуми від провідних вітчизняних і зарубіжних брендів. Приклади в каталозі: https://koleso2000.ua/shini-harkov. Низькі ціни та зручне розташування точки видачі замовлень зроблять роботу з магазином комфортним та зручним.  

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram