Альона Дегрік

Можливість швидко і безперешкодно здійснювати грошові перекази з однієї країни в іншу з'явилася тільки в кінці минулого століття. Останнім часом ми спостерігаємо небувалий прогрес у сфері онлайн-платежів, що стало можливим завдяки розвитку FinTech-компаній, успіх яких змусив основних гравців даного ринку розвиватися і вдосконалюватися.

Як Fintech-компанії завоювали ринок грошових переказів

Альона Дегрік: Багато сучасних FinTech-компаній (включаючи TransferWise і Xoom) починали свою діяльність, надаючи послуги переказу коштів між фізичними особами. В процесі розвитку деякі з них перейшли до більш простого і зрозумілого сучасним користувачам формату «p2p». Успіх FinTech-компаній виявився настільки вражаючим, що компанія PayPal вирішила придбати Xoom за 900 млн доларів. Якщо говорити про TransferWise, то за 6 років існування її вартість перевищила 1 млрд доларів, перетворивши її на «компанію-єдинорога».

Як зазначає глава ФК «Леогеймінг Пей», на відміну від інших FinTech-компаній, Xoom працюють виключно на території США, що значно знижує можливості для активного розвитку.

Знижуємо вартість міжнародних переказів

Альона Дегрік: Якщо вірити даним Всесвітнього банку, за останні 7 років вартість міжнародних грошових переказів знизилася на 2,5%, а завдяки розвитку FinTech-компаній ця тенденція збережеться і надалі. Ви можете запитати, чому. Все дуже просто: тарифи на грошові перекази в зазначених сервісах знаходяться в районі 5%, в той час, як за послуги банку вам доведеться віддати 10-11%.

Чи можливо спростити процедуру оформлення міжнародних переказів?

Альона Дегрік: Донедавна відправляти гроші можна було виключно на банківські рахунки користувачів. Надалі MoneyGram та Western Union надали можливість перераховувати кошти на фізичні адреси.

Сучасні FinTech-компанії дозволяють своїм клієнтам здійснювати транзакції, використовуючи для авторизації лише адресу електронної пошти. На сьогодні ви можете відправляти грошові перекази з будь-якої точки земної кулі, маючи під рукою лише мобільний телефон. Крім цього, такі компанії як WorldRemit і Azimo заснували свої представництва в різних країнах, що дає можливість поповнювати свої рахунки за допомогою готівкових коштів. Як приклад можна привести вітчизняні термінальні мережі, що працюють не тільки на Україні, але й за її межами.

Як буде розвиватися цей ринок в найближчі роки?

Відповідаючи на це питання керівник ФК «Леогеймінг Пей» звернула увагу на те, що зовсім недавно Western Union і MoneyGram приступили до освоєння системи Ripple, заснованої на блокчейн-технології. Це дозволить значно прискорити і забезпечити міжнародні перекази. І хтозна, можливо у найближчі роки ця технологія дозволить кардинально змінити весь світовий фінансовий ринок.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram