У Колонній залі КМДА відбулося святкування Міжнародного дня NOWRUZ. Вісім посольств іноземних держав, акредитованих в Україні, а саме: Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Киргизької Республіки, Республіки Казахстан, Республіки Таджикистан, Республіки Узбекистан, Турецької Республіки і Туркменістану за підтримки Департаменту культури КМДА запросили киян, представників діаспор і національно-культурних товариств разом відсвяткувати Міжнародний день NOWRUZ.

19 лютого 2010 року на 64-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено Резолюцію про «Міжнародний день Навруз». Відповідно до Резолюції, Генеральна Асамблея ООН закликає держави-члени «докладати зусиль для підвищення рівня інформованості про Навруз та організовувати щорічні заходи, присвячені цьому дню». З огляду на це глави дипломатичних місій вищезазначених країн взяли під особистий контроль проведення даного свята в Києві.

Церемонію відкриття вшанували своєю присутністю Надзвичайні і повноважні посли: Азербайджану – Азер Худієв, Афганістану – Сардар Мохаммад Рахман, Казахстану – Самат Ордабаєв, Киргизстану – Жусупбек Шаріпов, Таджикистану – Файзулло Холбобоєв, Туреччини – Йонет Тезель, Туркменістану – Нурберди Аманмурадов і Тимчасовий повірений у справах Узбекистану в Україні Баходир Ібрагімов.

Привітальні слова прозвучали також від заступника міністра молоді і спорту України з питань європейської інтеграції Миколи Мовчана та директора Департаменту культури КМДА Діани Попової. Розділити момент початку свята прибули народні депутати, голови профільних департаментів і відділів Міністерства культури, Київської обласної державної адміністрації, керівники національно-культурних товариств з різних регіонів України, представники провідних засобів масової інформації, діаспори країн-учасниць, етнічні спільноти Києва, кияни та гості столиці. Промову від дипломатичного корпусу виголосив Посол Афганістану в Україні Сардар Мохаммад Рахман.

Цього року організатори вирішили знайти спільні з українськими традиції зустрічі весни, тому програма розпочалася з мелодійних обрядових пісень – веснянок і запальних народних композицій. Концерт відкрив ансамбль народної музики «Калиновий гай», продовжили дарувати національний колорит ансамбль бандуристів «Нова капела» і дитячі колективи «Зернятко» та «Ладоньки».

Концертну програму від посольств відкрили представники Азербайджану, за ними творчість своїх країн продемонстрували представники Афганістану, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туреччини,  Туркменістану, Узбекистану.

Приємним сюрпризом від посольств-організаторів стали розіграші традиційних сувенірів зі сцени і презентація відеороликів про країни.

У Колонній залі було широко представлено стенди, які демонстрували культуру восьми країн-учасниць, проходили дегустації страв, які є окрасою святкового столу під час Наврузу на їхній Батьківщині.  А щоб забрати із собою часточку весняного настрою, кожен мав змогу зробити світлину в барвистій фотозоні. Захід відбувся за організаційної підтримки проекту OUTLOOK.

Пізнавальну функцію виконали різні тематичні розваги. Так, посольство Туреччини дало можливість кожному відвідувачеві опанувати основи малювання на воді ебру й турецької каліграфії. Для маленьких гостей було організовано окрему локацію з аквагримом,. А майстер-клас зі створення прикраси невіддільного символу NOWRUZ – пророслої пшениці – не залишив байдужими не тільки дітей, а й дорослих.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram