В продовження ряду екологічних ініціатив, які були здійснені в попередньому році, керівництвом підприємства «Мрія» було вирішено долучитися до реалізації програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів. Одним із напрямків відповідної програми є визначення впливу місцевих виробників промислової продукції на навколишнє природнє середовище та здоров’я населення. З початку року було проведено численну кількість замірів, спостережень та випробувань, які дозволили визначити різноманітні показники, що можуть сигналізувати про негативний вплив технологічного процесу виробництва кабеля. Загалом було одержано близько 30 показників, які будуть використані при визначені санітарно-охоронних зон та нанесення їх на генеральний план населеного пункту.

Причиною прийняття такого рішення стало те, що основним компонентом, який використовується при виробництві таких кабелів як ВВГ-П, ВВП, ПВС, ШВВП (літера «В» в назві кабеля дозволяє визначити, що в кабелі використовується полівінілхлорид) є полівінілхлорид. Вказаний матеріал відноситься до безпечних для людини полімерів та широко використовується у виробництві кабеля, одягу, засобів гігієни та інших виробів повсякденного вжитку вже понад 50 років. Процес виробництва вимагає розплавлення гранул полівінілхлориду та нанесення його на мідну жилу, в результаті чого у повітря потрапляє незначна кількість фенолу та формальдегіду. В світовій практиці довкола таких підприємств бажано встановлювати хоча б мінімальні санітарно-захисні зони, проте вітчизняне законодавство не дозволяє це зробити.

Проблемним моментом залишається те, що відповідно до Санітарної класифікації підприємств, виробництв та споруд  і  розміри санітарно-захисних зон для них затвердженої наказом  Міністерства  охорони  здоров'я України від 19 червня 1996 р. №173 довкола підприємств, які виготовляють кабель з полівінілхлоридного пластикату, не передбачено встановлення санітарно-захисних зон.

У зв’язку із цим підприємство «Мрія» вирішило самостійно провести дослідження та долучитися до громадських слухань, метою яких повинно стати встановлення санітарно-захисних зон довкола підприємства. Це дозволить створити безпечніші умов проживання для місцевих мешканців.

https://mrija.com

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram